ERDAL AKSÜNGER

Ad Soyad :ERDAL AKSÜNGER
ÖZGEÇMİŞ

8 Ekim 1968’de Erzincan Çayırlı’da doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Elif ’tir. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Profesyonel olarak futbol oynadı. Hollanda Kophke Tedarik Firmasının Türkiye Mümessilliğinin kurucusu ve ortağı oldu. Yabancılara gayrimenkul danışmanlığı yapan gayrimenkul yatırım şirketini, Genel Müdürü olduğu Gama Bilgisayar Ticaret Ltd. Şirketini ve İstanbul’da Multitec AŞ’yi kurdu. Aidata Bilgisayar Sistemleri Ticaret ve Sanayi AŞ’nin ortağı oldu. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği, Anadolu Birliği Genel Başkan Yardımcılığı ve Bilim ve Sanat Eğitim Vakfı (BİLSES) Başkanlığı görevlerinde bulundu. Göztepe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 

24.dönemde CHP İzmir Milletvekili olan Aksünger, 17-25  Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması ardından, dört bakan hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet iddialarını araştırmak için TBMM’de kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi ve Komisyonun Parti sözcülüğü görevinde de bulundu.

2012 yılında Avrupa Gazeteciler Derneği, 2014 yılında Telekomcular Derneği tarafından Yılın Siyasetçisi Ödülüne layık görüldü.

2014 yılında CHP Genel Başkan Başdanışmanlığı görevini üstlenen Aksünger, 16-17 Ocak 2016 tarihinde gerçekleşen CHP 35. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi üyeliğine seçildi ve Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Şubat 2018'de gerçekleşen 36. Olağan Kurultay'da tekrar Parti Meclisi üyeliğine seçildi.

Erdal Aksünger, 7 Haziran 2015, 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri ile 2017 Anayasa Referandumunda Cumhuriyet Halk Partisi Seçim Sistemleri, Seçim Takip Merkezi, Gönüllü Koordinasyon Birimi organizasyonlarını gerçekleştirdi. Görev döneminde CHP İntranet sistemini yeniledi, CHPNet, CHP Mobil, CHPNet Mobil, CHP İnternet Siteleri İçerik Yönetim Sistemi ve İletişim Yönetim Sistemi projelerini hayata geçirdi. CHP İnternet Siteleri projesiyle tüm CHP örgütlerine birer internet sitesi kazandırdı. Üyelik Yönetim Sistemi, Online Üyelik ve Online Aidat Sistemi gibi projeleri gerçekleştirerek Cumhuriyet Halk Partisi aktif üyelik ve liyakat sistemlerinin altyapısını tamamladı, üye aidat gelirlerinin yönetiminde büyük bir dönüşümü gerçekleştirdi. CHP TV, Örgüt Sosyal Medya yapılanması, Yerel Yönetimler Performans Sistemi üzerine çalışmalar yaptı. ABD'de devam eden Zarrab davasını yerinde takip ederek Türkiye ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne sağlıklı bilgi akışını sağladı. Ekibiyle Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanındaki gelişmeleri takip ederek CHP'deki bilgi dönüşümü için yoğun çaba gösterdi.

Aksünger, evli ve iki çocuk babasıdır.

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu
CHPnet

SİTELERİ